BYODA

Z Diabetes technology wiki
Verze z 30. 5. 2023, 15:17, kterou vytvořil MiZi (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

BYODA

Tento návod je určen pro sestavení upravené Dexcom aplikace (BYODA). Čtěte, prosím, i doprovodný text s vysvětlením. Pokud se budete držet pouze obrázků, nemusí aplikace fungovat tak, jak očekáváte.

Zkratka je z návu (Build Your Own Dexcom App - Postav si svou vlastní Dexcom aplikaci). Jde o upravenou Dexcom aplikaci, která má odstraněné omezení instalace na konkrétní modely mobilních telefonů. Další důležitá funkce je možnost lokálního (v rámci mobilu) odesílání glykémie do jiné aplikace - xDrip+ nebo AndroidAPS. Původně byla upravená aplikace ke stažení na github/dexcomapp. Aktuálně se vytváří vyplněním Google formuláře.

Sestavení - vyplnění formuláře

Její sestavení spočívá ve vyplnění Google formuláře. Postupujte podle obrázků:

Dexcom-1.png

Na email přijde odkaz, na základě kterého si sestavenou aplikaci stáhnete.


Dexcom-2.png

Podle toho, jaký Android máte na mobilu, zaškrtněte stejnou verzi i ve formuláři.

Tip: Pokud zvolíte verzi Androidu 9 a nižší, bude další volba týkat pouze jednotek a regionu - tzn. G6 INT v1.10.0.2 mmol/L, a nemůžete si vybrat komunikaci s dalšími aplikacemi, jako je xDrip+ (což je nutné například pro hodinky), nebo AAPS


Dexcom-3.png

Zaškrtněte jednotky - v našich končinách nejčastěji mmol/l avyberte si aplikaci, do které má BYODA glykémie posílat. Pokud nepotřebujete posílat glykémie do xDrip+ (kůvli zprovoznění hodinek), nebo máte AAPS (pak byste ale měli vědět, co zaškrtnout), nechte defaultní hodnotu. BYODA pak bude fungovat stejně jako originální Dexcom aplikace.


Stažení hotové aplikace

Po odeslání formuláře kontrolujte email, který jste vyplnili v prvním kroku. Přijde na něj zpráva, v jejímž těle je odkaz.

Byoda-6.png

Na ten kliknete, a stáhne se APK soubor. Soubor pak nainstalujete do svého mobilu. Email dorazí během několika minut. Jestliže nic nedorazí, zkontrolujte si složku Spam.

Instalace a použití

Aplikace se instaluje standardním způsobem, jako ostatní neoficiální aplikace. Pokud nevíte jak, zkuste třeba podle návodu na svetandroida.cz. Vzhled a ovládání je stejné, jako u originální apky. Nepoznáte rozdíl.