Garmin: Porovnání verzí

Z Diabetes technology wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Bez shrnutí editace
Bez shrnutí editace
Řádek 5: Řádek 5:
* Dexcom Share: Pokud máte [https://www.dexcom.com/compatibility oficiálně podporovaný mobil] a oficiální Dexcom aplikaci staženou z Google play, a chcete ji i nadále používat (třeba kvůli reklamacím), máte v podstatě tuto jedinou možnost. K dispozici je pak jen 1 ciferník a 1 widget. Nevýhoda je, že je nutné datové připojení k Internetu.  
* Dexcom Share: Pokud máte [https://www.dexcom.com/compatibility oficiálně podporovaný mobil] a oficiální Dexcom aplikaci staženou z Google play, a chcete ji i nadále používat (třeba kvůli reklamacím), máte v podstatě tuto jedinou možnost. K dispozici je pak jen 1 ciferník a 1 widget. Nevýhoda je, že je nutné datové připojení k Internetu.  


* xDrip+: oficiální Dexcom aplikace nedokáže lokálně (tzn v rámci mobilu) posílat data do jiných aplikací. Proto se nahrazuje upravenou Dexcom aplikací - tzv. [https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScD76G0Y-BlL4tZljaFkjlwuqhT83QlFM5v6ZEfO7gCU98iJQ/viewform BYODA] (Build Your Own Dexcom App - Postav si svoji vlastní Dexcom aplikaci). Je potřeba mobil s verzí Android > 9. Ve formuláři pak stačí vybrat: G6 → Android Version 9 or higher → G6 International v1.10.0.2 a jednotky mmol/l. Pak přijde nejdůležitější: volba '''Yes, broadcast to xDrip. (xDrip data source should be set to 640G / EverSense)'''. Zbytek stačí defaultní hodnoty. Po odeslání formuláře přijde na e-mail (vyplněný na začátku) odkaz ke stažení. Stáhnete si APK soubor, který (například přes správce souborů) nainstalujete, a spustíte jako oficiální aplikaci Dexcom. Při instalaci je nutné povolit číst BG. Po nainstalování xDripu se zvolí hardwarový zdroj dat "640G / EverSense" a spustí se senzor (ano, zdá se to nelogické, ale nijak se to nedotkne již běžícího senzoru. xDripu se tím dá najevo, že má načítat data z aplikace BYODA). V tomto případě není pro zobrazení glykémie na hodinkách nutné datové připojení k Internetu.  
* xDrip+: oficiální Dexcom aplikace nedokáže lokálně (tzn v rámci mobilu) posílat data do jiných aplikací. Proto se nahrazuje upravenou Dexcom aplikací - tzv. [https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScD76G0Y-BlL4tZljaFkjlwuqhT83QlFM5v6ZEfO7gCU98iJQ/viewform BYODA] (Build Your Own Dexcom App - Postav si svoji vlastní Dexcom aplikaci). Je potřeba mobil s verzí Android > 9. Ve formuláři pak stačí vybrat: G6 → Android Version 9 or higher → G6 International v1.10.0.2 a jednotky mmol/l. Pak přijde nejdůležitější: volba '''Yes, broadcast to xDrip. (xDrip data source should be set to 640G / EverSense)'''. Zbytek stačí defaultní hodnoty. Po odeslání formuláře přijde na e-mail (vyplněný na začátku) odkaz ke stažení. Stáhnete si APK soubor, který (například přes správce souborů) nainstalujete, a spustíte jako oficiální aplikaci Dexcom. Při instalaci je nutné povolit číst BG. Instalace xDrip+ je popsaná ve [[Instalace xDrip+|speciálním návodu]]. Zprovoznění čtení dat z BYODA je [[Nastavení xDrip+ pro čtení dat z BYODA|zde]].
V tomto případě není pro zobrazení glykémie na hodinkách nutné datové připojení k Internetu.  


* [https://wiki.nightscout.cz/index.php[[Nightscout]]]
* [https://wiki.nightscout.cz/index.php[[Nightscout]]]

Verze z 10. 11. 2022, 10:56

Přímá komunikace hodinek Garmin s Dexcom senzorem není možná, je nutné najít ciferník, který získá data z Dexcom Share, Nightscoutu nebo xDripu. Ciferníky neustále přibývají, takže to chce pravidelně prohlížet ConnectIQ store.

Zdroj dat

  • Dexcom Share: Pokud máte oficiálně podporovaný mobil a oficiální Dexcom aplikaci staženou z Google play, a chcete ji i nadále používat (třeba kvůli reklamacím), máte v podstatě tuto jedinou možnost. K dispozici je pak jen 1 ciferník a 1 widget. Nevýhoda je, že je nutné datové připojení k Internetu.
  • xDrip+: oficiální Dexcom aplikace nedokáže lokálně (tzn v rámci mobilu) posílat data do jiných aplikací. Proto se nahrazuje upravenou Dexcom aplikací - tzv. BYODA (Build Your Own Dexcom App - Postav si svoji vlastní Dexcom aplikaci). Je potřeba mobil s verzí Android > 9. Ve formuláři pak stačí vybrat: G6 → Android Version 9 or higher → G6 International v1.10.0.2 a jednotky mmol/l. Pak přijde nejdůležitější: volba Yes, broadcast to xDrip. (xDrip data source should be set to 640G / EverSense). Zbytek stačí defaultní hodnoty. Po odeslání formuláře přijde na e-mail (vyplněný na začátku) odkaz ke stažení. Stáhnete si APK soubor, který (například přes správce souborů) nainstalujete, a spustíte jako oficiální aplikaci Dexcom. Při instalaci je nutné povolit číst BG. Instalace xDrip+ je popsaná ve speciálním návodu. Zprovoznění čtení dat z BYODA je zde.

V tomto případě není pro zobrazení glykémie na hodinkách nutné datové připojení k Internetu.

Ciferníky (Watchface)

Doplňky (Widgety)

v Xdripu se v Nastavení → v sekci "Komunikace mezi aplikacemi" zaškrtne "xDrip Web Service". Nic jiného není třeba

Možné problémy

Žádný ciferník není 100% spolehlivý. Pokud se setkáte se zpožďováním hodnot glykémií, může to být způsobeno faktory, které neovlivníte:

  • Pomalejší Internet (je jedno na jaké straně) - mobil (xDrip, Dexcom follower, Nigtscout follower apod) nedostane odpověď dostatečně rychle → zpoždění.
  • zdroj dat je xDrip follower - závislý na spojeni a fungování Google služeb. Když krátkodobě vypadne spojení v době čtení → zpoždění.
  • zdroj dat je Dexcom follow - ještě méně spolehlivé. Dexcom CGM ciferník mi nikdy moc spolehlivě dlouhodobě nefungoval. (používal bych jen v naprosté nouzi - když nefunguje xDrip follower)
  • problém v ciferníku, funkcích OS mobilu pro spoření baterie: ciferník se každých 5 minut dotazuje pro data, ale o 10 s dříve. Takže se "opožďoval" o 10 minut. Hledejte v ciferníku volby jako eco mode (dotazuje se kvůli šetření baterie méně často) nebo "Size of the additional delay of the query" (přidává dodatečný čas pro dotaz na novou glykémii). Nutné experimentovat.

Vždy je možné řešit problém s vývojářem hodinek. V https://apps.garmin.com/ je u každého ciferníku.... "kontaktovat vývojáře". Žádné (nejen) garmin hodinky bohužel negarantují, že ciferníky na nich budou spolehlivě fungovat se všemi možnými službami třetích stran.

 Tip. Pokud nenajdete spolehlivý ciferník, zkuste popřemýšlet o widgetu. Při jeho zobrazení dojde ke spojení ke zdroji glykémií (xdripem, Nightscoutem), a data jsou aktuální. Navíc nedochází, jako u ciferníků, k pravidelné komunikaci na pozadí, takže to poznáte i na spotřebě baterie hodinek.