TeamViewer: Porovnání verzí

Z Diabetes technology wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Řádek 17: Řádek 17:


== Jednorázové připojení ==
== Jednorázové připojení ==
* Donutíte babičku, aby klikla (na dětském mobilu) na modrou ikonku se šipkou (s názvem QuickSupport), a nadiktovala 10 místné číslo spojení
<gallery>
QuickSupport-1.png
</gallery>
* Na svém mobilu (tabletu, počítači...) spustíte TeamViewer, a toto číslo napíšete do políčka "Partnerské ID". Poté kliknete na tlačítko "Vzdálené ovládání".
<gallery>
TeamViewer-1.png
</gallery>
* A teď začíná největší potenciální problém - je třeba součinnost babičky: na dětském počítači se totiž postupně objeví 1-2 dialogová okna:
: Povolit vzdálenou podporu, a po kliknutí na POVOLIT i Dálkové ovládání aktivní
<gallery>
QuickSupport-2.png
QuickSupport-3.png
</gallery>
: V obou případech je nutné akci povolit - tzn. kliknout na tlačítko "POVOLIT". Jinak se rodičovský mobil nepřipojí.
== Automatické připojení ==
== Automatické připojení ==
== Výhody a nevýhody ==
== Výhody a nevýhody ==
== Tipy a triky ==
== Tipy a triky ==

Verze z 24. 5. 2019, 12:30

TeamViewer je počítačový program, který slouží ke vzdálenému ovládání jiného počítače, mobilu, tabletu. Pro osobní použití je zdarma, jinak jde o placený komerční program. Protože podpora rodinných příslušníku není komerční záležitost, můžeme ho bez problému legálně používat :).

Příklady použití

  • dítě pošleme na prázdniny k babičce, tchýni, tetě, pro kterou je ovládání xDripu, AAPS.... španělskou vesnicí
  • ve škole dojde k problémům s mobilem, aplikací... a není možné tam ihned přijet
  • ve 3 hodiny ráno chceme přes AAPS (pumpcontrol) poslat mimořádný bolus na glykémii, ale nechce se nám vstávat z vyhřáté postele
  • a našlo by se toho určitě více

Jak to funguje

Kupodivu docela jednoduše. V návodu budu používat pojmy "rodičovský mobil", ze kterého budeme ovládat "mobil dítěte". Samozřejmě to funguje nejen na mobily (takže stejným způsobem můžete ovládat i jiný počítač). Jediné omezení spočívá v kompatibilitě: na některých mobilech nemusí ovládání fungovat. Předpokládejme, že obě zařízení (rodičovké i dětské) budou fungovat.

  1. Rodičovský mobil (tablet, notebook, PC): je třeba stáhnout a nainstalovat "ovládací" program - TeamViewer. Pokud se jedná o Android, iOS tablet nebo mobil, pak stačí v Marketu nebo AppStore vyhledat název TeamViewer, a běžnou cestou nainstalovat. U Windows stačí navštívit odkaz Automatické stahování TeamViewer, a po chvíli se automaticky spustí stahování příslušného programu. Po jeho nainstalování pak klikněte na modrou ikonu s šipkou.
  2. Dětský mobil: v Android "Obchod Play" hledejte jiný program - TeamViewer QuickSupport. Ten nainstalujte standardní cestou. Opět se v seznamu aplikací objeví modrá ikonka se šipkou

Jednorázové připojení

  • Donutíte babičku, aby klikla (na dětském mobilu) na modrou ikonku se šipkou (s názvem QuickSupport), a nadiktovala 10 místné číslo spojení
  • Na svém mobilu (tabletu, počítači...) spustíte TeamViewer, a toto číslo napíšete do políčka "Partnerské ID". Poté kliknete na tlačítko "Vzdálené ovládání".
  • A teď začíná největší potenciální problém - je třeba součinnost babičky: na dětském počítači se totiž postupně objeví 1-2 dialogová okna:
Povolit vzdálenou podporu, a po kliknutí na POVOLIT i Dálkové ovládání aktivní
V obou případech je nutné akci povolit - tzn. kliknout na tlačítko "POVOLIT". Jinak se rodičovský mobil nepřipojí.

Automatické připojení

Výhody a nevýhody

Tipy a triky